از بزرگترين، مجهزترين و مدرنترين مجموعه تفريحات و ورزشهاي دريايي كشور می توان به مجتمع تفریحات دریایی کیش اشاره کرد که تنها مركز ورزش دريايي هوشمند در كشور می باشد.

مجتمع تفریحات دريايي کیش

 اين مجموعه زيبا  (مجنمع نفریحات دریایی )با ساحل ماسه‌اي بسيار تميز و شيب کاملا مناسب، در  نقطه شرقي کيش در مرکز سواحل تفريحي که از نواحي پرتردد و مجاور هتل‌ها و بازارهاي کيش است واقع شده و از اين لحاظ امکان دستيابي به وسايل و امکانات ورزشي دريايي براي گردشگران راحت‌تر می باشد.

این مجموعه با آخرین فناوری و استانداردهای روز دنیا طراحی و در تمام طول سال قابل استفاده است.

اين سازه دريايي كه به عنوان طرح برگزيده مجله معتبر New Architect فرانسه معرفي شده است که در دو بخش دريايي و ساحلي طراحي و اجرا گرديده است كه بخش دريايي آن شامل يك عرشه نيم دايره به طول 300 متر و عرض 3 متر مي باشد كه محيط دريايي اين مجموعه را احاطه نموده و خود عرشه به روش شمع كوبي ساخته شده است.

مجتمع تفریحات دريايي کیش


بخش خشكي اين سازه نيز از جنس بتن که به صورت  نيم دايره طراحی شده ، که دارای بيش از 17 فضاي تفكيك شده است  که در اين فضاها امكاناتي نظير كافي شاپ، سالن ماساژ ، فروشگاه لولزم شنا ، سرويس هاي بهداشتي ، دوش ، انبار ، اتاق غريق نجات و ... جاي گرفته اند.

در قسمت ساحلي نيز 8 دوش صحرايي براي نمك زدايي شناگران از آب دريا ساخته شده و براي 800 نفر رختكن با استفاده از قفل الكترونيكي تعبيه شده است كه توسط سيستم كنترل هوشمند شبكه اداره مي شود و مراجعين بدون نياز به حمل پول در ساحل با استفاده از مچ بندهاي الكترونيكي تمام نيازهاي خود را به منظور خريد و باز و بسته كردن قفل و فعاليت هاي ديگر برطرف خواهند كرد.