مجتمع ورزش هاي دريايي کیش بزرگترين، مجهزترين و مدرنترين مجموعه تفريحات و ورزشهاي دريايي كشور و تنها مركز ورزش دريايي هوشمند در كشور است.اين مجموعه زيبا با ساحل ماسه‌اي بسيار تميز و شيب مناسب، درمرکز سواحل تفريحي قسمت شرقي کيش که از نواحي پرتردد و مجاورهتل‌ها و بازارهاي کيش است قراردارد و ازاين لحاظ دستيابي به وسايل و امکانات ورزشي دريايي براي گردشگران را راحت تر نموده.این مجموعه با آخرین فناوری و استانداردهای روز دنیا طراحی وساخته شده و در تمام طول سال قابل استفاده است.

مجتمع ورزش هاي دريايي کیش

اين سازه دريايي كه به عنوان طرح برگزيده مجله معتبر New Architect فرانسه معرفي شده است، در دو بخش دريايي و ساحلي طراحي و اجرا شد كه بخش دريايي آن شامل يك عرشه نيم دايره به طول 300 متر و عرض 3 متر است كه محيط دريايي اين مجموعه را احاطه کرده.خود این عرشه به روش شمع كوبي ساخته شده كه در فضاي بين شمع ها ارتباط با درياي پيرامون اين مجتمع برقرار شده است.

مجتمع ورزش هاي دريايي کیش

بخش خشكي اين سازه نيز داراي يك سازه بتني نيم دايره است كه بيش از 17 فضاي تفكيك شده دارد و در اين فضاها امكاناتي نظير كافي شاپ، سالن ماساژ، فروشگاه لوازم شنا، سرويس هاي بهداشتي، دوش، انبار، اتاق غريق نجات و... قراردارند.

مجتمع ورزش هاي دريايي کیش

فضاهاي باز ساحلي توسط راهروي تمام چوبي به هم ارتباط دارند.پوشش بالاي سازه بتني را يك سازه پارچه اي با طراحي اكوستيك تشكيل مي دهد كه توسط شركت معتبر ايتاليايي ساخته شده و قادراست پژواك صداي باد و امواج دريا را بازسازي کند.

مجتمع ورزش هاي دريايي کیش

در قسمت ساحلي نيز 8 دوش صحرايي براي نمك زدايي شناگران از آب دريا ساخته شده و براي 800 نفر رختكن با استفاده از قفل الكترونيكي تعبيه گردیده كه توسط سيستم كنترل هوشمند شبكه اداره مي شود و مراجعين بدون نياز به حمل پول درساحل با استفاده ازمچ بندهاي الكترونيكي تمام نيازهاي خود را به منظور خريد و باز و بسته كردن قفل و فعاليت هاي ديگر برطرف خواهند نمود.

مجتمع ورزش هاي دريايي کیش

از ديگر تكنولوژي هاي بكاررفته دراين مجموعه، يك سيستم هواسازVRF است كه در تركيب با سيستم Fresh Air هواي مطلوب داخل رختكن ها را تامين مي كند و كف پوش هاي جديدضد آب كه مانع ليز خوردن شده و ضدباكتري بوده و در برابر ضربه، آتش و پارگي مقاوم است نیز دراین مجموعه تعبیه گردیده.علاوه براین اين مجتمع با استفاده از يك منبع ذخيره 60 هزارليتري GRP و ژنراتور برق اضطراري مي تواند به صورت مستقل از سيستم برق و آب شهري نيز به فعالیت خود ادامه دهد.

همچنین دراین مجموعه انواع تفریحات آبی مانند جت اسکی، پاراسل، غواصی و...وجود دارد که می توان ازآن استفاده کرد.

مجتمع ورزش هاي دريايي کیش