هتل 4 ستاره آریان درسال 1381 درزمینی به مساحت تقریبی 5200 مترمربع وبازیربنای حدود5300 مترمربع درسه طبقه ونیم افتتاح گردید. بازار مركز تجارى و زيتون درضلع شمالى هتل، بازارپرديس وپانيذ درضلع شرقى هتل و بازار مرواريد در ضلع جنوبى هتل آریان کیش واقع شده است.موقعیت مکانی وجغرافیایی هتل به سبب قرارگرفتن درنوارسیاحتی جزیره و نزدیکی آن به اماکن تفریحی، ورزشی و ساحل دریا وهمچنین مسافت کوتاه تا بازارهای اصلی و مرکزی جزیره ازمزیت های این هتل است.

لابی هتل یکی از زیباترین لابی های هتل های جزیره بشمار رفته و در دوره ای رتبه اول را کسب کرده بود.کافی شاپ لابی درمحیطی زیبا و دلنشین بصورت شبانه روز آماده پذیرایی از میهمانان محترم هتل با انواع نوشیدنی های سرد وگرم وبستنی های متنوع است.

رستوران های هتل با ظرفیت 130 نفر درمحیطی آرام بخش و زیبا در طبقه همکف واقع شده و با منویی کامل، شامل انواع غذاهای ایرانی وفرنگی و همچنین غذاهای متنوع دریایی ماهی و میگو پذیرای میهمانان مقیم و غیر مقیم جزیره زیبای کیش می باشد.

این هتل دارای 68باب اتاق و سوئیت درمتراژ و اشکال متنوع و زیباست.اتاقهای این هتل دونفره،سه نقره و چهارنفره می باشد که امکانات مناسبی دارند.


ازجمله امکانات هتل می توان سالن بيليارد-امكانات براي معلولين-روم سرويس-پذيرش 24 ساعته -لاندري- خشکشویی-خدمات بيدارباش-خدمات اتو - صبحانه در اتاق- نهار در اتاق-اجاره ماشين -خدمات تور-اجاره ماشين بدون راننده -اجاره ماشين با راننده- فتوكپي-خدمات ترانسفر پولي-دستگاه ATM -رستوران-چايخانه سنتي-چايخانه سنتي در فضاي بسته(تمام فصول) و سالن كنفرانس را نام برد.